“CUMHURİYETİMİZİN YÜZÜNCÜ YILINDA TÜKETİCİ HAKLARI” KONULU TÜRKİYE GENELİ ORTAOKULLAR ARASI RESİM YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI

“CUMHURİYETİMİZİN YÜZÜNCÜ YILINDA TÜKETİCİ HAKLARI” KONULU TÜRKİYE GENELİ ORTAOKULLAR ARASI RESİM YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI!

30 Mayıs 2024

“CUMHURİYETİMİZİN YÜZÜNCÜ YILINDA TÜKETİCİ HAKLARI” KONULU TÜRKİYE GENELİ ORTAOKULLAR ARASI RESİM YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI!


2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılında Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğünce, milli eğitimin temel amaçları doğrultusunda, ortaokul düzeyindeki öğrencileri bilinçli tüketim ve tüketici hakları konusunda bilinçlendirmek, bu konularda farkındalık yaratmak, sanatsal çalışmalar ve kalıcı eser bırakmaya özendirmek amacıyla, “CUMHURİYETİMİZİN YÜZÜNCÜ YILINDA TÜKETİCİ HAKLARI”  konulu tüm Türkiye’de resmi ve özel okullarda “Ortaokullar Arası Resim” yarışması düzenlenmiştir.
 
Ülke genelinden Bakanlığımıza ulaşan 1.200 civarında resim, seçici kurul tarafından kalite, teknik, verdiği mesaj ve yarışma konusuyla ilgisi olup olmadığı, kopya veya alıntı olup olmadığı, öğretmen veya bu konularda yeteneği olan bir başkası tarafından esere müdahale edilip edilmediği gibi kriterler yönünden değerlendirilmiş ve dereceye giren eserler belirlenmiştir. 

Türkiye Geneli ilk 5'e giren ve İl bazında ödüle layık görülen eserler ve eser sahipleri aşağıda verilen linkte seçici kurul tutanağı ile belirlenmiştir.


Türkiye genelinde ilk 5’e giren eser sahiplerinin dereceleri yeni eğitim öğretim yılında belirlenecek tarihte gerçekleştirilecek 27’nci Geleneksel Tüketici Ödülleri töreni ile birlikte açıklanacak ve ödülleri törenle verilecektir.
27’nci Geleneksel Tüketici Ödülleri töreni öncesinde hiçbir ödül teslim edilmeyecek ve Türkiye geneli ilk 5’e giren öğrencilerin dereceleri açıklanmayacaktır.


Yarışmalar kapsamında Türkiye Geneli dereceler dışında ayrıca jüri tarafından il bazlı değerlendirme de yapılmış, Resim ve Karikatür Yarışmalarında İl bazlı yapılan değerlendirme sonucunda yarışmalara eser gönderen illerden İl Birinci olarak ödüle layık görülen eserler belirlenmiştir. 
 
Listelerde görülen İl Birincileri için Ödülleri Ticaret İl Müdürlüklerince yapılması planlanan 27’nci Geleneksel Tüketici Ödülleri töreni ile eş zamanlı olarak teslim edilecektir.

 
Ortaokullar Arası Resim Yarışması Sonuçları İçin Tıklayınız

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.